Восьмий місяць вагітності

Мама відчуває зрослу фізичне навантаження на свій організм. Ще б пак, адже до довгоочікуваної зустрічі з малюком сталося всього кілька тижнів вагітності. Радісні емоції періодично змінюються страхом перед пологами і подальшим доглядом за новонародженим дитиною. Вагітну жінку долає безліч роздумів про майбутнє: як зміниться її життя, як скоро вона зможе повернутися до роботи, чи вийде у неї бути хорошою мамою.
Тривога і занепокоєння властиві багатьом на цьому терміні вагітності, вас може також дратувати власний зовнішній вигляд і фізичні обмеження. Щоб не впасти у зневіру, подумайте про те, що цей прекрасний період тимчасовий, швидше за все, ви ще будете згадувати про нього з ностальгією і великою теплотою. Психологи рекомендують знайти однодумців - мам на тому ж терміні, що і ви, щоб вам було з ким поділитися емоціями і обговорити питання, що цікавлять про вагітність і майбутнє малюка.

Зміни в організмі

За восьмий місяць вагітності матка досягає ребер, і мамі часом здається, що малюк впирається в них ніжками. Дно матки піднімається на 38-40 см і майже досягає максимально високого становища. Мамі може іноді не вистачати повітря - зробити глибокий вдих не виходить через тиск матки на діафрагму легких. Виникає задишка, навіть при нетривалої прогулянці. До того ж дискомфорт доставляють часті сечовипускання, хронічна втома, поштовхи дитини, які особливо відчуваються в області печінки та інших внутрішніх органів.
Маса тіла майбутньої мами як і раніше збільшується, приблизно на 300-400 г на тиждень. Якщо на плановому прийомі лікар виявить збільшення ваги більш ніж 500 г в тиждень - це привід запідозрити наявність набряків або зловживання калорійною їжею. При необхідності лікар призначить розвантажувальні дні, пояснивши правила харчування, яких слід дотримуватися. Залежно від вашого добеременное ваги, ви можете додати 8-13 кг. Як правило, чим більше мама важила до зачаття, тим більше вона додає за вагітність, хоча можливі виключення.
Майбутня мама може відзначити підвищену волосистость на голові та інших ділянках тіла. Це цілком нормально, пояснюється змінами гормонального фону. Після пологів ці «надлишки» почнуть випадати, і багатьох мам це турбує. Насправді, це частина природного фізіологічного процесу - випадають «зайві» волосся, які виросли за вагітність.

Особливості харчування

         Якщо до цих пір ви не дуже уважно ставилися до набирання маси тіла в період вагітності, то саме час придбати підлогові ваги і відстежувати різке збільшення ваги. 8 місяць вагітності часто стає періодом набряків. У зв'язку з цим рекомендується пити переважно чисту воду, уникаючи солодких, солоних, газованих напоїв. Сіль затримує рідину в організмі, а набряки можуть бути небезпечні ускладненнями. Вживайте не більше 3-5 г солі в день. Готуйте їжу без солі, а підсолюйте безпосередньо перед вживанням. Кількість вуглеводів і жирів в раціоні необхідно скоротити, віддавши перевагу продуктам, багатим білком.
Для гарного травлення і самопочуття, організуйте не 2-3 прийому їжі великими порціями, а 6-7 разів, але потроху. Тоді вдасться уникнути відчуття тяжкості в шлунку, звести до мінімуму печію. Вечеря повинна бути легким, оптимально підходять кисломолочні продукти з невеликим вмістом жиру, овочі і фрукти. Уникайте продуктів, що провокують алергію - цитрусових, шоколаду, полуниці, меду та інших.

Розвиток дитини

У більшості випадків до цього етапу вагітності плід приймає положення головою вниз, готуючись до швидкого появи на світло. Малюк вже досить великий, повністю заповнює собою матку. Йому стає тісно, ​​тому поштовхи вже не такі інтенсивні, як раніше. Рухи плода можуть доставити мамі неприємні відчуття.
Малюк закінчує формування тіла - накопичується жировий прошарок, з'являються округлості особи, плечей, кінцівок. Нігтики на ручках досягають закінчення фаланг пальців. Мастило, що покриває шкіру малюка, стає рясніше, а на голові ростуть перші волосся.
Дитина вже багато чому навчився: має дихальні, смоктальні, ковтальні навички. Нервова система активізується, налагоджується чуйна зв'язок між її клітинами і мозком.
Кістки черепа ще не тверді - це необхідно для благополучного просування по родових шляхах. Під час цього процесу кістки можуть трохи сплюснутися, а в наступні тижні життя голова знайде правильну форму.
Печінка маляти накопичує залізо, необхідний мікроелемент для кровотворення на першому році життя. Наднирники малюка досягають розміру, як у дорослої людини і виробляють гормони у великій кількості. Після пологів їх розмір зменшиться.
До кінця місяця легені плоду повністю розвинені і в разі передчасних пологів малюк зможе дихати самостійно. Тоді дитину вже не вважатимуть недоношеним, його характеризують як достроково народжений. За восьмий місяць вагітності дитина досягне зростання 40-45 см, а важить малюк 2500 р Малюк продовжує стрімко зростати і додає по 15-30 г на добу.

Живіт на 8 місяці вагітності

До настання восьмого місяця мама відзначає, що її живіт збільшився в розмірі значно. Не прагніть порівнювати свій животик з «односрочніцамі», адже кожна жінка індивідуальна і її фігура в період вагітності змінюється по-своєму. Розмір і форма живота не завжди залежать від розміру дитини, на це впливають багато чинників, такі як:
• особливості фігури жінки;
• маловоддя або багатоводдя;
• багатоплідна вагітність;
• повторна (не перша) вагітність.
Адекватну оцінку розміру живота може дати тільки лікар, який спостерігає вагітність, на підставі вимірів талії і тазу. Також про особливості виношування, що впливають на розмір живота, можна зробити висновки за результатами останніх УЗД.
Дозвольте чоловікові або старшим дітям спілкуватися з малюком, чіпати ваш животик. Кроха вже сприймає інформацію ззовні, реагує на голоси і інтонацію.


Можливі проблеми

Найпоширеніше ускладнення вагітності, що виникає на 8 місяці - гестоз, який також називають пізнім токсикозом. Точні причини гестозу не встановлені. При цьому відомо, що до розвитку гестозу у своєму розпорядженні такі відхилення в самопочутті мам:
• гіпертонія;
• спадкова схильність;
• багатоплідна вагітність;
• цукровий діабет та інші.

До симптомів гестозу відносять наявність білка в сечі, поява набряків, підвищення артеріального тиску. Вагітній жінці необхідно уважно стежити за змінами в роботі власного організму. Так, якщо ви помічаєте, що обручка стало мало, гумки від одягу залишають на тілі червонуваті сліди, а збільшення ваги перевищує 500 г в тиждень, швидше за все, це набряки. Особливістю гестозу є відсутність перших ознак, що ускладнює його виявлення.
Так, у жінки може не бути помітних набряків, а про підвищений артеріальний тиск вона навіть не підозрює. Приводом для тривоги повинні стати наступні симптоми: біль у правому підребер'ї, нудота, шум у вухах, запаморочення, миготіння «мушок» перед очима. Якщо діагноз підтвердиться, жінці показаний спокій - постільний режим.
Відпочивати краще на лівому боці, щоб полегшити роботу нирок. У найскладніших випадках лікарі можуть прийняти рішення про дострокові пологи, так як існує загроза життю матері і дитини.

Аналізи і обстеження

За восьмий місяць вагітності ви відвідаєте гінеколога 2-3 рази на планових оглядах. На цьому терміні відбувається огляд в кріслі. Не варто боятися цієї процедури, доктору необхідно перевірити, що шийка матки ще закрита і не готується до появи малюка в найближчі дні. На огляді також перевіряють:
• збільшення ваги;
• артеріальний тиск;
• серцебиття плода;
• окружність живота і висоту дна матки;
• наявність набряків.

Також береться мазок, проводяться контрольні аналізи третього триместру вагітності - сечі, загальний аналіз крові, на цукор, біохімічний та інші. Проводиться і УЗД, на якому фахівець оглядає не тільки плід, а й оцінює стан плаценти, навколоплідної рідини. Додаткова процедура - УЗД з доплером допоможе перевірити якість кровообігу в судинах, плаценті, пуповині.

Рекомендації

Займатися сексом на 8 місяці зазвичай не рекомендується, так як організм вагітної щосили готується до пологів. Скорочення м'язів матки під час оргазму може спровокувати передчасні пологи. Плід вже зайняв правильне положення і тривожити його небажано. Однак деякі фахівці дотримуються думки, що мамі необхідно прислухатися до власного організму - якщо немає протипоказань, а сексуальні стосунки тривають, то приємні емоції підуть мамі на користь.
Не дивлячись на тяжкість і швидку стомлюваність від фізичних навантажень, вагітній жінці потрібно гуляти 2 рази в день на свіжому повітрі. Ходіть неспішно, виберіть для цього місце, де завжди знайдеться вільна лавочка, щоб відпочити.
Саме час зайнятися підготовкою до пологів. Виберіть пологовий будинок, відповідний вам найбільше, відвідайте лікаря, який прийматиме пологи. Заздалегідь вирішите, чи хочете ви піти на пологи з чоловіком чи ні. Якщо вам показано розродження шляхом кесаревого розтину, обговоріть з лікарем термін попередньої госпіталізації.
Пора задуматися і про збори в пологовий будинок. В сумку для госпіталізації покладіть тапочки, шкарпетки, післяпологові прокладки, трусики-сіточки, прокладки в бюстгальтер для годуючих мам, аксесуари для малюка. Докладний список необхідних речей можна взяти в пологовому будинку.

0 коментарі:

Дописати коментар