Перший місяць вагітності

Вагітність вже наступила, а майбутня мама може навіть не здогадуватися про це. Через деякий час перший місяць вагітності буде згадуватися як місяць майбутніх глобальних змін у вашому житті. Як це не дивно, але термін виношування починає свій відлік з моменту закінчення останньої менструації. Не завжди можна достеменно встановити точний день зачаття, тому акушери в усьому світі дотримуються такого принципу відліку. У більшості випадків фактично вагітність наступає в середині менструального циклу, в період овуляції - дозрівання яйцеклітини. Тривалість виношування визначена нормою в 280 днів або 40 тижнів і умовно розділена на 3 частини. Перший триместр вагітності триває 12-13 тижнів.

Симптоми і відчуття в першому місяці вагітності
Більшість майбутніх мам не відзначають ніяких змін в роботі організму на початку виношування. Однак якщо зачаття було запланованим, багато жінок ще до настання затримки місячних розуміють, що задумане здійснилося. Ці нові відчуття можуть бути суб'єктивними, на рівні інтуїції, а можуть бути і досить помітними для неї:
• набухання і болючість молочних залоз;
• зміна смакових пристрастей;
• надчутливість до запахів;
• особливі, незрозумілі відчуття внизу живота.
Груди майбутньої мами починає готуватися до вигодовування задовго до пологів. В результаті фізіологічних процесів, груди стає важкою, трохи збільшується в розмірах, болісно реагує на дотики. Однак цей симптом індивідуальний, деякі жінки не відчувають подібних відчуттів.

Ознаки вагітності

Існують і непрямі ознаки вагітності на 1 місяці до затримки, які можна віднести до ймовірних, але не точним симптомів. Часто дівчата в положенні відзначають появу сонливості і швидку стомлюваність. Гормональна перебудова організму вже почалася, а матінка-природа наче дає сигнал майбутній мамі - пора уповільнити темп і зосередитися на виношуванні малюка.
Невелике збільшення базальної температури тіла (до 37 градусів) також симптом першого місяця вагітності. На цей показник впливає гормон прогестерон, рівень якого підвищується.
До можливих ознак вагітності 1 місяця відноситься і прискорене сечовипускання. У жіночому організмі підвищується вироблення особливого гормону - ХГЧ, що призводить до частих позивів в туалет, особливо в нічні години.

Місячні в перший місяць

При вагітність менструації припиняються. Кров'янисті виділення можливі на ранньому терміні виношування, але їх природа інша, ніж у місячних. Кровотеча при вагітності в 1 місяць навіть може виникнути в той же період, коли повинна була початися менструація, але воно має ряд особливостей:
• відбувається раніше графіка на 2-7 днів;
• менш рясні виділення;
• нехарактерний колір (рожевий, коричневий, чорний);
• «менструація» була коротшою, ніж зазвичай.
Кров'янисті виділення з піхви можуть бути як ознакою викидня, позаматкової або завмерлої вагітності, так і не становитиме загрози для плода. У будь-якому випадку, якщо тести і аналізи свідчать про зачаття дитини, і у вас почалася кровотеча, необхідно негайно звернутися до гінеколога, щоб вчасно попередити самовільне переривання вагітності.

Що можна, що не можна

Майбутня мама несе відповідальність не тільки за себе, але і за майбутнього малюка. Вагітність - не хвороба, а дівчині в положенні потрібно лише вести здоровий спосіб життя, дбати про власний психологічний комфорт і не перенапружуватися фізично. У перший місяць вже відчувається ранній токсикоз - загальне нездужання, зміна смакових пристрастей. Намагайтеся дотримуватися принципів правильного харчування, вживати корисні продукти, які викликають апетит. Зазвичай токсикоз проходить з настанням наступної стадії вагітності - другого триместру.
 Природно, вона не повинна вживати алкоголь, курити, постійно харчуватися шкідливими продуктами, приймати ліки, протипоказані в першому триместрі вагітності, носити синтетичний одяг. Не варто братися за ремонт, використовуючи потенційно небезпечні хімікати. Протипоказано прибирати котячий туалет - великий ризик зараження небезпечним для плода захворюванням токсоплазмозом.
А ось забобонам вірити не варто, мамі можна стригти волосся, розвішувати білизну, в'язати, займатися не важкими фізичними навантаженнями, лікувати зуби, купувати придане для малюка заздалегідь і багато іншого.
Під час менструального циклу в організмі жінки дозріває більше 20 яйцеклітин, а на другому тижні від початку місячних виявляється сама «сильна» з них. Ця яйцеклітина-лідер в середині циклу залишає яєчник і виявляється в черевній порожнині, де залишається життєздатною протягом доби. При цьому відбувається стрибок базальної температури (приблизно на 0,6 градуса). Цей процес називають овуляцією. Якщо в цей період відбулося запліднення яйцеклітини, то утворюється зародок майбутнього малюка - жовте тіло. Починається процес інтенсивного вироблення гормонів, розвитку кровоносних судин. Перший місяць вагітності в нормі закінчується імплантацією ембріона - впровадженням жовтого тіла в порожнину матки. Активізується імунна система, виділяючи особливу речовину, що перешкоджає відторгненню «чужорідних» клітин в матці.

Секс на першому місяці

Думки фахівців з питання допустимості сексу на першому місяці виношування плоду розходяться. Деякі гінекологи вважають, що 1 триместр вагітності повинен пройти максимально спокійно, без зайвих струсів, в тому числі і без сексу. До 7 тижні плід дуже вразливий, будь-яке скорочення матки може викликати викидень. Інші ж фахівці дотримуються точки зору, що секс - на користь, так як доставляє майбутній мамі приємні емоції і розслаблення. З огляду на, що жінка на першому місяці вагітності часто навіть не підозрює про своє делікатному становищі, вона цілком може вести звичайне сексуальне життя. Якщо ж вагітність вже виявлена, важливо займатися сексом в безпечної позі або відкласти це приємне заняття до консультації гінеколога.
Застуда

Банальна застуда майбутньої мами може стати серйозним випробуванням для зароджується плода. У деяких випадках захворювання навіть може привести до мимовільного викидня на ранніх термінах. Саме на перших тижнях необхідно вкрай вибірково підходити до вибору ліки від застуди, так як формуються його майбутні органи, а багато медичні препарати занадто небезпечні для майбутнього малюка. Використовуйте лікарські засоби, що не мають протипоказань в першому триместрі вагітності і лише за призначенням лікаря. Займіться профілактикою застуди: уникайте людних місць, пийте вітаміни, гуляйте на свіжому повітрі і провітрюйте спальню.

Рекомендації

В кінці 1 місяця вагітності настає момент «ікс» - жінка дізнається, що незабаром стане мамою. Встановити настала вагітність їй допоможуть аптечні тести, однак в окремих випадках вони не спрацьовують. Упевнитися в наявності плодового яйця допоможе УЗД. Апарат УЗД здатний розгледіти його, починаючи з 3 тижні виношування. При цьому лікар зможе виявити можливі патології - завмерла і позаматкову вагітність і надати жінці своєчасну допомогу. Медичний аналіз рівень ХГЧ - ще один спосіб підтвердити або спростувати підозри про вагітність.
З огляду на специфіку першого місяця вагітності, жінка може відчувати занепокоєння за стан плода. У деяких випадках новина про вагітність приходить вже після того, як мама вживала алкоголь, приймала ліки або здійснювала інші вчинки, що несуть потенційну небезпеку для плода. Однак в більшості випадків, нежиттєздатний ембріон саморуйнується під дією негативних факторів, і цей процес може пройти безсимптомно і без наслідків для репродуктивної системи.
Якщо ви плануєте вагітність або підозрюєте, що вона могла наступити, варто дотримуватися принципів правильного способу життя вже з цього моменту, щоб забезпечити майбутній дитині сприятливе середовище для росту і розвитку!

0 коментарі:

Дописати коментар