Другий місяць вагітності

Вагітність настала зовсім недавно - в останньому менструального циклу. Ви перебуваєте в самому початку шляху, попереду ще вісім місяців виношування малюка. При цьому другий місяць вагітності чи не найвідповідальніший, адже саме зараз закладаються життєво-важливі органи і системи плоду. В організмі вагітної відбуваються глобальні зміни, націлені на створення комфортних умов для розвитку майбутньої дитини. Мамі пора звикати до свого нового стану і переглянути свій спосіб життя і харчування, щоб дати дитині все найкраще і подбати про його майбутнє здоров'я вже зараз.

Ознаки вагітності на 2 місяці
Зазвичай на цьому терміні мама вже знає про вагітність. Головна ознака - затримка місячних спонукає жінку зробити тест на визначення вагітності або звернутися до гінеколога, який вже може підтвердити її підозри за результатами аналізів і УЗИ.
Існують і інші об'єктивні і суб'єктивні ознаки вагітності на цьому терміні:
• набухання грудей;
• токсикоз;
• слабкість і сонливість.

Головні гормони вагітності - прогестерон і пролактин мають істотний вплив на самопочуття жінки. Можливі прояви раннього токсикозу - ранкова нудота, надчутливість до запахів, кардинальна зміна смакових пристрастей в їжі. Грудні залози збільшуються в обсязі, болісно реагують на дотики. Таким чином, організм вже зараз активно готується до майбутнього материнства.

Зміни в організмі майбутньої мами
Запліднення яйцеклітини відбулося всього близько місяця тому, а в організмі майбутньої мами вже відбуваються масштабні процеси. Закладаються органи і системи плоду, відбувається формування плаценти, серцево-судинної системи, органів дихання, печінки, вилочкової і підшлункової залоз. На крихітні кінцівках з'являються ледь помітні пальчики, формуються очі, ніс, вуха. В кінці 6-го тижня закривається нервова трубка плода, а мозок приймає сигнали ззовні. До кінця другого місяця малюк вже ворушиться, але мама відчує ці рухи тільки через пару місяців. Головка все ще нахилена до грудей, але спина поступово випрямляється. Довжина тіла майбутньої людини зараз складає всього 2,5 см, зате його обличчя вже має риси, і тепер він вже не ембріон, а плід.
Що можна, що не можна
З огляду на особливу значущість цього етапу в розвитку плода, слід особливо уважно поставитися до свого раціону. Залиште достатньо вільного кількості білка, рослинного жиру, що містять кальцій, продуктів, овочів і фруктів. Токсикоз при вагітності впливає на смакові пристрасті майбутньої мами.
Щоб пережити неприємні моменти нудоти з мінімальними втратами, керуйтеся наступними рекомендаціями:
• їжте потроху;
• обов'язково снідайте, можна прямо в ліжку;
• вечеря може бути і перед сном, але легкий;
• пийте більше рідини;
• не допускайте фізичного перевтоми;
• Не носіть тісний одяг;
• Не приймайте ліки, заборонені в першому триместрі вагітності;
• уникайте напалених приміщень.
Нудота - головний симптом раннього токсикозу. Перемогти її виходить не завжди, а ось попередити можливе. Постарайтеся не робити великих перерв між прийомами їжі, вибірково підходите до вибору продуктів. Якщо дуже тягне на занадто солоне, солодке або шкідливе, постарайтеся знайти найбільш підходящу корисну альтернативу.

Живіт на другому місяці вагітності
У більшості випадків явних змін у фігурі майбутньої мами не відбувається, хоча малюк росте і збільшується в розмірах. Обсягу черевної порожнини поки достатньо, щоб її вмістити. Однак жінка може відзначити здуття живота, що пов'язано з гормональними змінами в організмі, що впливають і на травлення. Матка росте з кожним днем, її м'язи активно розтягуються, тому можуть відчуватися болі в нижній частині живота.
Якщо ви відчуваєте сильний біль або спостерігаєте поява кров'яних виділень, необхідно терміново звернутися до лікаря, так як існує ризик викидня. При своєчасній медичній допомозі його можна запобігти. Мимовільні викидні в багатьох випадках відбуваються саме в першому триместрі вагітності, коли формується плід і відбуваються зміни гормонального фону в організмі.

УЗИ

На цьому терміні ультразвуковий апарат вже може вловити серцеві скорочення крихітного плоду і виявити його в порожнині матки або поза нею (при позаматкової вагітності). При цьому не рекомендується проводити дослідження, якщо вас нічого не турбує, варто відкласти цю процедуру до першого УЗИ в 12-13 тижнів. Однак в ряді випадків зробити УЗИ в 2 місяць вагітності необхідно.
Підставою можуть служити:
•біль внизу живота;
• кров'янисті виділення з піхви;
• підвищена температура тіла (симптом позаматкової вагітності);
• часта блювота;
• непритомність;
• раніше були викидні або вагітність довго не наступала;
• при хронічних захворюваннях внутрішніх органів.
Проведення УЗИ в цих випадках дозволить виявити наявні проблеми, підтвердити або спростувати підозри лікаря на наявність деяких аномалій розвитку плода. При необхідності прописується лікування для збереження вагітності.

Секс на другому місяці
На другому місяці вагітності майбутня мама вже може встати на облік в жіночу консультацію і отримати рекомендації лікаря з приводу сексуального життя в період вагітності. У деяких випадках фахівці рекомендують утриматися від сексу в першому триместрі вагітності, особливо якщо є загроза викидня. Однак під впливом гормонів психологія жінки змінюється - їй особливо потрібна ласка і увага партнера, їй хочеться відчувати себе красивою і бажаною. Секс в цьому випадку служить способом отримання позитивних емоцій. Якщо лікар все ж не рекомендує займатися сексом на другому місяці вагітності, чоловікові доведеться доводити свою любов по-іншому, проявивши увагу і турботу про матір його майбутніх дітей.
Можливі проблеми
На другому місяці, на жаль, можуть виявитися ускладнення вагітності. При аномальному розвитку плода у нього є патології, які можуть привести до переривання вагітності. Фактори, що на цей вплив, не завжди вдається достеменно виявити. При цьому деякі аномалії не призводять до загибелі плоду, але чинять негативний вплив на його подальший розвиток або проявляються лише на зовнішності майбутнього малюка ( «заяча губа», «вовча паща» та інші). На щастя, аномалії зустрічаються всього у 3% новонароджених дітей.
Серед чи не генетичних причин таких відхилень розвитку - прийом алкоголю і деяких лікарських препаратів, інфекційні хвороби, травми на другому місяці вагітності, вади внутрішніх органів мами і інші. При цьому може статися завмирання вагітності.

Рекомендації
Добре б провести другий місяць вагітності в максимально комфортних умовах - психологічних і фізичних. Візьміть відпустку і проведіть його в рідних кліматичних умовах. Варто уникати перенапруг, важкої роботи, контакту з великою кількістю людей, особливо в періоди епідемій.
Подбайте про те, щоб у вашому раціоні були свіжі і якісні продукти. Не сподівайтеся на синтетичні вітаміни, адже основну масу поживних речовин організм отримує з їжі. Замість комплексних вітамінів на даному етапі віддайте перевагу фолієвої кислоти, вона необхідна для будови нових клітин плоду.
Ведіть здоровий спосіб життя, уникайте стресів і не перенапружуйтеся ні на роботі, ні при виконанні домашніх обов'язків. Подумайте над розробкою режиму дня - спіть не менше 8 годин на добу і харчуйтеся 4-6 разів на день невеликими порціями.

0 коментарі:

Дописати коментар