Чи давати воду грудничку?


Ми поговоримо про те чи потрібно допаювати грудничка водою. Взагалі це питання дуже актуальне стає влітку спекотні дні але тим не менше і дуже часто привозячи новонародженого додому опиняючись дуже сухої теплої квартирі. Так чи інакше це питання виникає частіше всього звичайно в цьому допомагають наші улюблені бабусі, які говорять що треба допаювати дитину водою, подивися он гикає він хоче пити, подивися твої груди він не смокче йому потрібна водичка давай терміново. Йому дамо цю саму водичку звичайно, якщо це ваш перший дитина виможете піддатися на ці поради і почати допаювати дитини водою, але все-таки потрібна вода чи ні взагалі? Якщо говорити про фізіологію і про склад грудного молока то умовно кажучи грудне молоко ділиться на дві складових: передня грудне молоко і задне грудне молоко. В передньому грудному молоці близько 86 відсотків води, яка пройшла очищення через ваш організм яке дуже добре засвоюється дитиною.
 В задньому молоці більше жирів, білків і можна сказати що коли новонароджений починає смоктати груди він п'є, а потім поступово починає їсти тому спеціально допаювати дитину, який знаходиться на годуванні за вимогою вода йому не потрібна. Всесвітня організація охорони здоров'я говорить те ж саме один з постулатів звучить так до шести місяців дитина знаходиться на виключно грудному вигодовуванні і не потребує, що означає виключно на грудному. Від грудного молока, яке містить в своєму складі: жири, білки, вуглеводи і взагалі дуже багато компонентів, які дозволяють дитині рости і розвиватися.
Наступний момент це те що захоплення грудей і захоплення пляшечки -  це абсолютно два різних типи смоктання чим частіше дитина отримує пляшечку тим гірше він починає захоплювати груди. Ви можете зіткнутися з тріщинами, з нестачею молока, а причина банальна ви допаювати дитину водою з пляшки і ще такий важливий момент коли дитина народжується у нього можна сказати стерильний  шлунок і кишечник і не випадково природа зробила так що ваші груди ще під час вагітності виробляється молозиво. Його дуже мала кількість оскільки одна крапля молозиво взагалі порівнюється з тарілкою супу ось таке воно калорійне для дитини. Молозиво потрапляючи в шлунково-кишковий тракт дитини обволікає незахищеною стінки шлунка і кишечника та допомагає дитині рости здоровим, знижує ризик дисбактеріозу, якщо ми починаємо допаювати дитини водою то ось це ніжна плівочка, яка утворюється завдяки молозиво завдяки грудного молока вона дуже легко зникає вона змивається буквально водою і вважається, що дитину яку постійно допаювають водичкою у неї ризик дисбактеріозу зростає в 3 рази. Я думаю що ви бажаєте своїй дитині тільки найкращого тому давайте ще раз звернемося до думки всесвітньої організації охорони здоров'я і підведемо підсумок.
Новонароджена дитина вживання води і інших рідин НЕ потребує. А що ж робити, якщо на вулиці жарко? що робити якщо в квартирі спека? Ну найпростіше що може зробити мама у якій є груди і є дитина, яка її смокче -  це потрібно частіше прикладати дитину до грудей і пам'ятати про те що в передньому молоці у нас міститься 86 відсотків води в дуже навіть в африканських країнах жінки не допаювають дітей водою вони справляються тільки частим прикладанням дитини у грудей.


0 коментарі:

Дописати коментар